Trzy najważniejsze kompetencje alpinisty przemysłowego.
Alpinista przemysłowy to zawód wyjątkowy, ponieważ dobrym alpinistą nie zostanie każdy. Obecnie mamy do czynienia z coraz większym zapotrzebowaniem na pracowników posiadających specjalistyczną wiedzę i zdolnych do pracy w miejscach trudno dostępnych.
Chcąc zostać alpinistą przemysłowym, należy zwrócić uwagę na kilka cech, bez których trudno będzie się odnaleźć i odnieść sukces w pracach na wysokościach, a są to:
- brak lęku wysokości,
- wytrzymałość fizyczna,
- wykształcenie w kierunku technicznym.
Lęk wysokości to jedna z głównych przeszkód w wykonywaniu zawodu alpinisty przemysłowego. Nie chodzi tutaj o to, że nie należy się bać i wykonywać swoje zadania w sposób brawurowy. Lęk wysokości jest czymś występującym naturalnie, natomiast ważna jest umiejętność radzenia sobie z nim na co dzień. Jeżeli lęk wysokości jest czymś, co paraliżuje i uniemożliwia normalną pracę, to jest to przeszkoda, którą ciężko będzie pokonać na tyle, by pracować efektywnie.
Drugą z istotnych kompetencji jest wytrzymałość fizyczna. Alpinista przemysłowy wykonuje prace, które wymagają dobrej kondycji. Bez niej niemożliwe będzie wspinanie się lub opuszczanie z wysokości oraz praca w trudnych warunkach atmosferycznych.
Czy alpinista przemysłowy to człowiek wykształcony?
Jakkolwiek dwie z wyżej wymienionych kompetencji niejako wiąże się z psychiką, tak kolejna umiejętność jest w pełni nabyta. Dobry alpinista przemysłowy to człowiek wykształcony. Wiele prac na wysokości związanych jest z naprawą instalacji elektrycznych. Przynajmniej podstawowa wiedza dziedzinie elektryki czy prac montażowych jest niezbędna do tego, żeby móc naprawić uszkodzone urządzenia, a specjaliści to osoby pożądane na rynku pracy.
Najlepsi alpiniści to ludzie dokładni, wytrzymali, rzetelni w tym, co robią i podchodzący do pracy z rozsądkiem oraz zdolnością do chłodnej oceny sytuacji. Dla osób, które są zainteresowane alpinizmem przemysłowym, nasza firma oferuje szkolenia wysokościowe we Wrocławiu.
Powrót