Metody uszczelniania dachu
Planując remont pokrycia dachowego, uwzględniający m.in.: prace blacharskie i uszczelnianie dachu, koniecznym jest dobranie odpowiedniego materiału do konkretnego typu dachu i rodzaju pokrycia. W przypadku dachów z papy i materiałów bitumicznych, które narażone są na tworzenie się pęcherzy i powstawanie spękań, ich uszczelnianie wymaga zastosowania specjalistycznych lepików do papy lub uszczelniaczy bitumicznych. Uszczelnianie dachów metalowych wymaga z kolei pokrycia łączeń płyt odpowiednią powłoką uszczelniającą np. włókniną wzmacniająca, a następnie użycia farb do uszczelniania dachów (sprawdzających się w szczególności w przypadku dachów płaskich) lub uszczelniaczy poliuretanowych. Dachy wykonane z membrany dachowej powinny być natomiast uszczelniane metodą hydroizolacji np. z wykorzystaniem płynnej membrany dachowej.
Jeśli macie wątpliwości, którą z metod uszczelniania dachu wybrać, polecamy skorzystać z pomocy specjalistów. Pomoc w doborze właściwego materiału wykończeniowego i wykonanie prac dekarskich na najwyższym poziomie zapewni ekipa fachowców specjalizujących się w alpinizmie przemysłowym.
Jak odpowiednio uszczelnić dach?
Przeciekający dach to sytuacja wymagająca możliwie szybkiej i fachowej interwencji. Nieszczelności, które mogą występować w różnych punktach pokrycia dachowego, powstają zarówno na skutek błędów i zaniedbań mających miejsce na etapie wykańczania dachu oraz użytych do jego budowy wątpliwej jakości materiałów konstrukcyjnych, jak i działania czynników takich jak: ulewne deszcze lub zalegający śnieg. Uszkodzenia spowodowane nieszczelnością dachu, których skala obejmować może nie tylko przestrzeń pod dachową, ale również mury, ściany, podłogi i wyposażenie domu pociągają za sobą znaczne koszty, dlatego przeciwdziałając im, warto zdać się na pomoc specjalistów. Powierzając wykonanie usług dekarskich wykwalifikowanej ekipie doświadczonych w pracach na wysokościach fachowców, zyskamy pewność solidnego serwisu i gwarancję szczelnego dachu.
Powrót