Jak wygląda praca alpinisty przemysłowego na platformie wiertniczej?
Alpinizm przemysłowy to sposób na połączenie pasji z obowiązkami zawodowymi. Zapotrzebowanie na pracę alpinistów jest coraz większe i to nie tylko na terenie dużych miast. Alpiniści często realizują zlecenia na terenie platform wiertniczych. Niekiedy prace na wysokości nie mogą być wykonane z użyciem dostępu budowlanego i w grę wchodzi jedynie dostęp linowy – dokładnie tak jest w przypadku platform.
Alpiniści na morzach i oceanach
Po raz pierwszy techniki dostępu linowego zastosowano na Morzu Północnym. Zakres prac, w których wykorzystuje się techniki linowe, jest praktycznie nieograniczony. Alpiniści mogą dotrzeć nawet w trudno dostępne miejsca bez konieczności rozstawiania rusztowania lub stosowania podnośnika koszowego, co w przypadku platform wiertniczych byłoby niemożliwe, ponieważ konstrukcje budowlane zajmują zbyt dużo cennej przestrzeni i wpływają na bezpieczeństwo oraz przebieg ścieżek ewakuacyjnych. Alpiniści na platformach wiertniczych zajmują się kontrolowaniem, serwisem i konserwacją oraz renowacjami i naprawami platform offshore.
Gdzie jeszcze pracują alpiniści przemysłowi?
Nasza firma świadczy usługi alpinizmu przemysłowego na terenie województwa dolnośląskiego. Wykonujemy montaż bilbordów na wysokości we Wrocławiu i najbliższych okolicach, a także zajmujemy się pracami dekarskimi, montażem rynien na dużych wysokościach i odśnieżaniem dachów oraz myciem okien i elewacji wysokich budynków. Techniki alpinistyczne sprawdzają się wszędzie tam, gdzie inne techniki dostępu zawodzą oraz są niemożliwe do wdrożenia. Zwarta zabudowa miast wymaga nietuzinkowych rozwiązań, stad rosnące zainteresowanie usługami alpinistów. Prace alpinistyczne kwalifikowane są do szczególnie niebezpiecznych i mogą być wykonywane wyłącznie przez wykwalifikowanych pracowników.
Powrót